Każdego roku w środku wakacji do malowniczej Ostródy nad j. Drwęckim zjeżdżają się tłumnie sympatycy muzyki disco-polo; Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej, który wtedy tam się odbywa jest bowiem największą imprezą tego typu w naszym kraju. Długa tradycja (istnieje nieprzerwanie od 1997 r.), rzesze wiernych fanów w całej Polsce, rozmach organizacyjny oraz ugruntowana renoma w swojej branży – to jej znaki rozpoznawcze. W roku 2018 w ciągu dwóch lipcowych dni przez ostródzkie Czerwone Koszary „przewinęło się” kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całego kraju; zagrało dla nich kilkudziesięciu popularnych wykonawców disco-polo (z Zenkiem Martyniukiem, Boys i gościem specjalnym – Sławomirem „Miłość w Zakopanem” na czele). Moja fotograficzna przygoda z ostródzkim Festiwalem Muzyki Tanecznej trwała kilka długich godzin – i był to czas z gatunku tych, które zapadają głęboko w pamięć.  Ostróda 2018.

Post scriptum 1: W kwietniu 2020 r. ostródzkie Czerwone Koszary, na terenie których odbyło się kilka ostatnich edycji Festiwalu Muzyki Tanecznej → zostały wpisane do rejestru zabytków.

Post scriptum 2: Jak pokazał czas – była to ostatnia jak dotychczas „ostródzka” edycja festiwalu. W roku 2019 impreza odbyła się w Olsztynie, zaś w 2020 z uwagi na pandemię Koronowairusa – została odwołana, jak wiele innych imprez masowych w Polsce.

Czerwone Koszary, Ostróda 2020