Jutro też będę tańczyć

JUTRO TEŻ BĘDĘ TAŃCZYĆ

Julita "Junika" Krasnoborska była tancerką sportową z najwyższą, międzynarodową klasą taneczną 'S' w tańcu towarzyskim w stylu standard. Wiele lat tańczyła na turniejowych parkietach Polski i Europy, m.in. brytyjskim Blackpool Dance Festiwal - największym, najstarszym i najbardziej prestiżowym na świecie konkursie tańca towarzyskiego. Pierwsza edycja tego festiwalu odbyła się ponad sto lat temu - w roku 1920.

Pewnego dnia w swojej sportowej przygodzie wytańczyła 5. miejsce na Mistrzostwach Europy Środkowej. Zdarzyło jej się również zdobyć tytuł Miss Ballroom na turnieju „Tropicana Cup” w Mikołajkach - swego czasu jednej z największych sportowych imprez tanecznych w Polsce. Parokrotnie dotarła też do półfinału Mistrzostw Polski w tańcach standardowych.

Julita od lat jest certyfikowanym instruktorem tańca towarzyskiego, zaś „po godzinach” - śpiewa i pisze wiersze. Pochodzi z Olsztyna; na co dzień mieszka w Danii, gdzie spełnia się zawodowo i realizuje swoje pasje. Pewnego czerwcowego dnia 2024 r. miałem przyjemność spotkać się z Julitą i jej tanecznym światem. W niniejszej galerii zamieszczam efekt tego spotkania - garść fotografii, które popełniłem w trakcie kilkugodzinnej sesji studyjnej. Odbyła się ona w trakcie pobytu Julity w Polsce, w leżącym nieopodal Olsztyna studiu fotograficznym Anny Panas, bez której niniejsze obrazki nigdy by nie powstały.

Olsztyn, czerwiec 2024

portret studio Olsztyn

portret studio Olsztyn 2

portret studio olsztyn 3

Leave a comment

disable right clicking